У 90-х роках минулого століття в Україні набули поширення ідеї вальдорфської педагогіки, були створені перші вальдорфські ініціативи, що згодом об’єдналися в Асоціацію. Це відповідало потребі суспільства у нових підходах до вирішення проблем навчання тавільного розвитку особистості через застосування педагогічних технологій, апробованих світовою педагогічною практикою.


У 1992-1994 році група вчителів – ентузіастів розпочинає навчання на педагогічному вальдорфському семінарі у місті Санкт – Петербург.


Жовтень 1992 року – Урсула та Ернст Хайнцери (м. Вінтертур, Швейцарія), у відповідь на запрошення Передерій Світлани Федорівни, протягом двох тижнів читають курс лекцій з вальдорфської педагогіки у Дніпропетровську.


1995-й рік – відкривається 1-й та 2-й класи ( розпорядження голови обласної державної адміністрації №57-р від 26 грудня 1995 р. «Про створення обласної Дніпропетровської школи вільного розвитку дитини (вальдорфської)» в м. Дніпропетровську ). З цього часу школа починає поступово зростати, щороку набираючи дітей до 1-го класу. Налагоджується наставницьке співробітництво з кураторами нашої школи. Ернст та Урсула Хайнцери (м. Вінтертур, Швейцарія), Юрген Тіберат, Міхаель Цех, представник «Міжнародної Асоціації вальдорфських шкіл та ініціатив у центральній та східній Європі», м.Касель, Німеччина, та інщі, є добрими друзями та повноправними Вчителями і колегами наших вчителів, що надихають до самовдосканалення та професійного розвитку.


Червень 1998 рік – школі надається право користування іменем «вальдорф»


1999 рік – на базі школи, у співробітництві з ІАО, починається робота Всеукраїнського педагогічного вальдорфського семінару.



Травень, 2001-й рік – школа стає експериментальним закладом Міністерства освіти і науки України з проблеми «Розвиток вальдорфської педагогіки в Україні». (З 2001 року вальдорфські школи України працювали за програмою експерименту «Розвиток вальдорфської педагогіки в Україні»(наказ МОНУ № 363 від 06.05.2001р.))

2003 рік – партнерська школа у Німеччині (м. Енстінген) запрошує відвідати їх заклад. Розпочинається багаторічний плідний творчий взаємообмін та мовна практика для школярів.


20 червня 2003 рік – розпочато видавництво шкільної газети- журналу «Ми» ( «Думаємо, відчуваємо, робимо» - таким девізом було підписано першу сторінку )


2004-й рік – вітаємо перших випускників із завершення шкільного життя !


2004 – 2008-й роки – розробка та затвердження «Програм для 1-4 класів вальдорфських шкіл України»


2008 – 2009-й роки – за наказом Управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради була проведена атестація Комунального закладу освіти "Дніпропетровська вальдорфська середньої загальноосвітня школа".

2009 – 2010-й роки – розроблено, погоджено у Міністерстві освіти та науки України, надруковані «Програми 5-9 для Вальдорфських шкіл України». Підготовлено проекти програм для 10-11класів.


15 червня 2011р – розпочато дослідно-експериментальну роботу на тему: «Психолого-педагогічні чинники розвитку Я-концепції учнів вальдорфської школи» ( наказ МОНмолодьспорту України від 15 червня 2011р., №584 «Про проведення дослідно-експериментальної роботи на базі комунального закладу освіти «Дніпропетровська вальдорфська середня загальноосвітня школа» Дніпропетровської міської ради та комунального закладу освіти Криворізького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня вальдорфська школа І-ІІІ ступенів-дитячий садок» Криворізької міської ради Дніпропетровської області» )


2010 – 2012-й роки – розроблено та погоджено «Програми для 10-11 класів вальдорфських шкіл України»


1-3 березня 2012 року – школа приймає участь у Міжнародній педагогічній виставці «Сучасні заклади освіти – 2012».


2015-й рік – святкуємо 20-ту річницю


В 2016 році - нашу школу, згідно рішення Дніпропетровської міської ради, перепрофільовано в комунальний заклад освіти "Навчально-виховний комплекс "Дніпропетровска вальдорфска середня загальноосвітя школа І-ІІІ ступенів-дитячий садок" Дніпропетровської міської ради.


2020 рік – школа отримує Ліцензію на право здійснення освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти.


2017 – 2021-й роки – проведення дослідно-експериментальної роботи за темою «Формування життєвої компетентності учнів вальдорфської школи у контексті конценції нової освіти в Україні».

Кiлькiсть переглядiв: 1835