Повернутися до звичайного режиму

Батьківські збори є традиційним елементом діяльності навчального закладу. У вальдорфських школах такі зустрічі мають свою специфіку та структуру.

Так, наприклад, під час батьківських зустрічей у нашій школи ми прагнемо широко застосовувати як теоретичні, так і практичні, демонстраційні елементи уроків поточних епох вальдорфського навчального плану. Вчителі систематично розповідають про вікові особливості дітей певного віку, про зміст, мету, завдання навчальних епох. Крім того, виконання вправ та завдань Ритмічної частини Головного уроку, демострація дослідів та їх обговорення, малювання форм, виконання живописних вправ, ліплення глиною і т.п. разом з батьками, дає можливість безпосередньо «пережити» навчальний матеріал, сформувати більш чітке уявлення та розуміння вальдорфської педагогіки, створює атмосферу віткритості та довіри між школою та батьківською спільнотою, сприяє позитивному сприйняттю та розумінню методики. Батьківські збори досить часто містять у своїй структурі такі ж елементи, як і урок у вальдорфській школі, а саме – досволяють задіяти мислення (обмірковування різних аспектів розвитку дитини, дослідження того, як саме навчальний план відповідає віковим особливостям дітей та ряд інших питать на тему: «як ми викладаємо, і чому саме так»), почуття (заняття мистецтвом, дискусійні обговорення: Яким я був у 13 років ? Що я пам’ятаю про свій 7-й клас ? тощо), волю (малювання форм, ліплення, спільне обговорення робіт).


Коли досвідчені батьки діляться своїм досвідом з тими, хто лише хотів би привести свою дитину у вальдорфську школу, то досить часто зауважують: «У такій школі батько та мати приходять вчитися разом зі своїми дітьми, у буквальному сенсі цього слова !»


З іншого боку, у батьків, як правило, завжди є потреба поговорити про свою доньку чи сина. Питання розвитку кожної окремої дитини, її індивідуальної динаміки та продуктивності навчання розглядаються та обговорюються під час індивідуальних зустрічей вчителя та батьків дитини; в ході ознайомлення сім’ї з Характеристикою навчальних досягнень у кінці року.

Кiлькiсть переглядiв: 416